KONST / Litografier / Färglitografi 11525048
nr 1152 5048
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, 1960, signerad och numrerad 16/45, motivet: 31x38
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:39:53
700 kr
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén